Ditë më parë u takua me Princin Charles, si është sot gjendja e Mbretëreshës Elizabeth?

0
6
Mandatory Credit: Photo by Shutterstock (10566822z)

Ditën e djeshme u konfirmua se Princi Charles është prekur nga Covid-19. Princi britanik i është nënshtruar testit për koronavirus dhe ka rezultuar pozitiv, ndërsa bashkëshortja e tij Camilla, jo. Menjëherë pas lajmit ata u vetizoluan në Kështjellën Balmoral në Skoci. Mirëpo pas këtij lajmi të trishtë të gjithë i kishin sytë nga Mbretëresha. Sipas mediave britanike ajo është takuar me djalin e saj në 12 mars dhe gjatë gjithë kësaj kohe nuk ka patur asnjë simptomë të Covid-19. Pallati mbretëror për t’i qetësuar të gjithë tha se Mbretëresha dhe Princi Philip janë të vetizoluar dhe gëzojnë shëndet të plotë duke mos dhënë detaje të tjera nëse ata i janë nënshtruar testit për Koronavirus apo jo. Gjithashtu ata publikuan dhe foto të Mbretëreshës teksa shihet duke folur në telefon në një gjendje të mirë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here