Parashikimi i motit për sot, e premte 14 shkurt

0
4

E Premte dt 14 Shkurt 2020 vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti veriperëndimor. Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë. Në Alpe do të ket rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  3/10°C

Zonat e ulëta  8/17°C

Zonat bregdetare 9/17°C

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here