Parashikimi i motit për sot, e premte 11 tetor

0
7

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të bëhen më të dukshme gjatë mesditës dhe në orët në vijim. Më të fokususra vranësirat do të jenë në zonat Veriore – Veriperëndimore dhe në Juglindje të territori, KU në këto zona vranësirat do të krijojnë rrebeshe shiu të izoluara. Mbremja rrikthen përsëri kthjellimet në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlera kostante duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mestare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim 2 – 3 ballë.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here