Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 9 tetor

0
4

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar në orët e para të ditës do të PARAQITET me kthjellime dhe vranësira kalimtare, KU duke filluar nga mesdita dhe orët vijues vranësirat do të behen gradualisht më të dukshme. Vranësirat do të jenë më të fokusuara në zonat Veriore duke sjell në mbrëmje rrebeshe shiu në ekstremin Verior dhe në Veriperëndim të territorit Shqiptar, duke e lënë pjesën tjetër të vendit me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar  dallgëzim 4 ballë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here