Ndërron jetë edhe një tjetër paciente nga koronavirusi në Spitalin Infektiv, shkon në 7 numri i viktimave

0
4

Bëhet fjalë për një 85 vjeçare, e cila ka mbërritur sot në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa u zbulua si ishte prekur edhe nga koronavirusi.

“E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv”, sqaron Ministria e Shëndetësisë.

Deklarata e plotë:

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 85-vjeçare, viktima e 7 e COVID-19 në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana,  e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë, 85-vjeçarja nuk arriti të mbijetojë. E moshuara vuante nga disa sëmundje kronike dhe u konfirmua me COVID-19 në spitalin Infektiv.

85-vjeçarja është viktima e shtatë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe i bën thirrje dhe një herë qytetarëve të jenë shumë të kujdesshëm në rast të shfaqjes së shenjave të sëmundjes dhe të telefonojnë menjëherë urgjencën kombëtare në numrin 127!/panorama/

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here