Lule të vetmuara/ Songyl rikthehet në jetimore, ja ç’do ndodhë sot

0
5

Gynej gjen Songylin duke fjetur në një stol dhe kërkon ta ndihmojë por ajo nuk pranon. Gynej përpiqet t’i shprehë ndjenjat e tij Songylit. Serkan ia bën të qartë Xhemres se ata mund të jenë vetëm miq. Xhemre shet varëse me rruaza në shkollë në mënyrë që të fitojë para për të bërë varrin e prindërve. Nazan nuk e lejon Xhemren të shesë varëse në shkollë. Burak ofrohet të ndihmojë Xhemren. Feride mëson se Songyl është larguar nga shtëpia e prindërve që e birësuan. Kader dhe Xhemre pajtohen me Songylin kur mësojnë se ajo është në gjendje shumë të keqe dhe ka mbetur rrugëve. Meral mbledh para nga vajzat e jetimores dhe blen fustan. Songyl rikthehet në jetimore. Feride bind Nerimanin që t’i bashkojë sërish vajzat në të njëjtën dhomë. Vajzat gëzohen kur marrin këtë lajm. Meral i shet mend shoqeve me fustanin e ri./revistawho.com

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here