VIDEO/ Kina ka nisur të kthehet në normalitet, zhvillohet maratona e parë pas alarmit të Coronavirus

0
5
epaselect epa07322466 A funeral van carries the body of two-year-old boy Julen who fell down a 110-meters-well, before his funeral in Malaga, Spain, 26 January 2019. Miners managed to reach the boy's body at 1.25 am after days of works after Julen fell down the well on 13 January 2019. The hardness of the ground delayed the operation in the rescue of the boy. The difficulty and magnitude of the works make this a rescue operation without precedents in Spain. EPA/DANIEL PEREZ

Ishte vendi i parë që u godit nga Covid-19, por pas gati tre muajsh nga zyrtarizimi i pidemisë, Kina po I kthehet normalitetit. Sigurisht shumë masa sigurie vazhdojnë të jenë në fuqi, por kjo nuk pengon rikthimin e njerëzve te pasioni I tyre, përfshirë edhe sportin.

Kështu, mediat lokale dhe ato ndërkombëtare raportojnë me video se si kinezët në shumë qytetet kanë nisur aktivitetet sportive në masë, përfshirë edhe një mini-maratonë të zhvilluar në 23 mars në qytetin Dujiangian.
(balkanweb)

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here